Kargo Teslimat Koşulları

Fotoalisveris.com'da bedeli ne olursa olsun tüm ürünlerde kargo ücretsizdir. Siparişler ilanda belirtilen kargo süreleri içinde Türkiye'nin en büyük kargo ağına sahip kargo şirketlerinden biri olan ARAS Kargoya teslim edilir ve alıcının bulunduğu şehre göre genellike 1 ya da 2 iş günü içinde alıcıya ulaşmaktadır.

Fotoalisveris.com'dan satın aldığınız bir ürünü herhangi bir gerekçe ile iade etmek isterseniz kargo yine ücretsizdir. İade etmek istediğiniz ürünü en yakın Aras kargo şubesine gidip ücretsiz olarak alıcı ödemeli gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz ürün İptal ve iade Koşullarına uygun şekilde bize ulaştığı taktirde derhal ücret iadesi için işlem başlatılır.


  • Diğer kargo şirketleri ile ücretsiz iade yapılamamaktadır. Eğer alıcı diğer kargo şirketleri ile siparişini iade etmek isterse kargo ücretini kendisi ödeyerek göndermelidir.

  • Fotoalisveris.com’da kapıda ödeme gönderiler de ARAS Kargo ile yapılmaktadır. Kapıda ödeme’de ister nakit istenirse de Kredi kartı ile TEK Çekim ödeme yapılabilir.

  • Kıbrısa da gönderim yapılmaktadır ancak ücrete tabidir. Kıbrıstan alışveriş yapacak müşterilerimizin Kıbrıs Kargo Bedeli ilanını da sepete ekleyip satın almaları gerekmektedir.

 

*Kargo süreleri %90 oranla bu süre içinde teslim edilmiş olmaları göz önünde bulundurularak verilmiştir.

*Kargo şirketlerinin şubelerinin bulunmadığı yerler, yaylalar, köyler için kargo süreleri değişebilmektedir.

*Kapıda Ödeme’de taksitli ödeme yapılamamaktadır.

*Cumartesi ve Pazar günleri kargo gönderimi yapılmamaktadır.

*Aynı gün kargoya verilir yazan ilanlar saat 15:00'e kadar alınmışsa aynı iş günü kargoya verilir. 15:00'ten sonra verilen siparişler ertesi iş günü kargoya verilir.

*İlanda ''en geç Cumartesi'' ya da ''Pazar'' kargoya verilir yazan ilanlar cumartesi ve pazar günleri kargo gönderimi yapılmadığı için ilk iş günü olan Pazartesi kargoya verilir.


Önemli Not: 10 TL Aras Kargo ücreti ürün fiyatlarına dahildir ve ayrıca ürün fiyatlarının üzerine eklenmez. Bu sebeple ARAS ile kargo ücretsizdir denmektedir. Satın alınan ürünün iadesi durumunda mesafeli satış sözleşmesi gereği satın alınan ürünün kargo ücreti alıcıya ait olduğu için iade durumunda iade bedelinden 10 TL ARAS kargo bedeli düşülür.